2011 

 

DirectorL. Vance Watrous

Field Director: D. Matthew Buell

EpoptriaPanagiota Pantou

ArchitectureD. Matthew Buell &

                             John McEnroe

RegistrarKapua Iao

Pottery AnalystsR. Angus Smith &

                                     L. Vance Watrous

Lithics: D. Matthew Buell

Trench Supervisors: Ben Costello, Kevin

                                            Glowacki, Laura

                                            Harrison, Sarah

                                            Hauck, Brian

                                            Kunkel, Panagiota

                                            Pantou, Jon Snyder

                                            Lee Ann Turner &

                                            John Younger

Stoa ManagersAnne Chapin & Rita Letrud

Field PhotographerJanet Spiller

Object PhotographersJosh Crispell &

                                                 Alexis Milford

RegistrationKiernan Acquisto, Damian

                             McDonnell, Jon Snyder & 

                             Samantha Sweeney

Stoa AssistantsSabine Beckmann,

                                   Agnieszka Kaliszewska,

                                   Kelly McClinton & Dean

                                   Mobley

FieldworkersKiernan Acquisto, Tomas 

                               Alusic, Drexel Axeloons,

                               Marios Belibasakis,

                               Charlotte Black, Grant

                               Blakely, Dave Blome, 

                               Tammy Browning, Ben

                               Cheung, Josh Crispell, Brian

                               Devine, Shannon Donahue, 

                               Matthew Dysart, Vangelis 

                               Fiorakis, Jessica Fletcher,

                               Preston Frase, Brian

                               Hammer, Sydney Hansen, 

                               Charlie HarperBrittany

                               Hill, Wendy Huggins,

                               Chris King, Kevin Kochan,

                               Damian McDonnell, Molly

                               McMeekin, Alexis Milford,

                               Megan Mills, Caroline

                               Morgan, Michal Ann

                               Morrison, Carissa Nicholson

                               Bryana O'Brien, Nick

                               Ostness, Angela Ratigan,

                               Eirini Sillignaki, Janet

                               Spiller, Matt Steinle &

                               Andrea Zlotowitz